Borowik po raz X

Każdy wie, że sierpień i Bożenkowo to nic innego jak  „ Święto Borowika”. Po raz X,  czyli jubileuszowy odbył się ten przedni festyn. I, tak jak zawsze, dopisała lokalna społeczność, goście, dobre humory i wyśmienita zabawa.  Jak na jubileusz przystało nie zabrakło pięknego i smacznego  tortu  „ Borowika ” , życzeń  i odśpiewanych 100 -  lat.  Również program artystyczny odzwierciedlił nie bywałą uroczystość. Był śpiew, magia,

show, ogień oraz żartobliwe scenki specjalnie  przygotowane na ten dzień.  W małej parodii „ Zupa pomidorowa „ wystąpili  instruktorzy: Daniel Kossakowski i Hanna Kątna. Satyryczna scenka wywołała gromkie brawa i mnóstwo śmiechu. Również Iwona Ratusza i Jola Alichniewicz pokazały inną odsłonę radnych Bożenkowa . Prezentując się w  humorystycznej parodii  „Wieśka Tico” , która spotkała się z wielki aplauzem. Ponadto, na scenie zaprezentował się iluzjonista, który  wprowadził w świat  czarów i magii. Hipnotyzując  małą i dużą publikę swym występem. Jednakże występ Elvisa  przeniósł wszystkich w świat rock and roll i lata 70 – te, przy których nogi same chodziły do tańca. Natomiast w  ciemnościach publiczność obejrzała fireshow – taniec z ogniem, który jeszcze bardziej wywarł nieopisane emocje. Tradycyjnie odbyły się konkursy  dla pań i panów oraz turniej rodzinny. Jedni, jak i drudzy musieli się wykazać sprawnością i zręcznością. Panie miały za zadanie  nadmuchać balon i powietrzem z  niego zepchnąć ustawione kubeczki plastykowe. Natomiast panowie,  opróżnić pudełka z piórkami, które zawieszone  były na ich tylnej części ciał.  Nie lada zadanie zostało nagrodzone dopingiem od strony publiki i gromkimi oklaskami.
Rodziną przydała się sprawność ruchowa, spryt i wiedza o własnym dziecku. Familie konkurowały ze sobą w robieniu supełków, biegu razem w hula- hop, popychaniem  jajka, itd. Pomimo,  iż rywalizacja była zacięta, to  i tak  liczyła się dobra zabawa i śmiech. Wśród barwnego festynu były również atrakcje dla dzieci oraz  przepyszna grochówka ugotowana przez Iwonę Ratuszą. Milusińscy mogli  darmowo skorzystać z  dmuchanej zjeżdżalni  i eurobungee,  a także pomalować twarz na wybrany motyw bajkowy. Po zakończeniu programu artystycznego odbyła się zabawa taneczna,
która trwała do późnych godzin nocnych. Dla niektórych mogła przeciągnąć się aż do rana, gdyż  tak wspaniale się bawili. Tak wyśmienity festyn odbył się  dzięki zaangażowaniu, pomocy i wsparciu:  Rady  Sołeckiej w Bożenkowie, pracownikom GOK Osielsko, młodzieży z Bożenkowa, a także  licznym sponsorom:

Bank spółdzielczy Oddział w Osielsku; Pani sołtys Maria Wędzińska; Jan Wędziński – Pośrednictwo Ubezpieczeniowe; Witold Dzierżak –Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Bydgoszczy; Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 w Bydgoszczy; „Goloneczka” Zagórski;  Paweł ,Natalia Kural;  Dorota, Klaudiusz Paczkowscy; Beata , Karol; Sikorska Alfreda; Niewicka Teresa; Paczkowski  Irek;  Hurtownia Spożywcza Nowak Edward -  Bydgoszcz;  MAKRO -  Bydgoszcz; Danka , Irek Zielińscy, Tomek, Denisa Muller;  Śmigielscy Ciastkarnia -  Bydgoszcz;  PPHU ‘Mizar’  -  Dobrcz; Przedsiębiorstw Produkcyjno  - Usługowe „ Best’  – Danuta Nitka; Iwona, Leszek Ratuszni; Opakowania Hurtownia  - Emilia Chromińska – Bydgoszcz;  Kuszkowska Janina – Działki Bożenkowo;  Mieszkanka Bożenkowa;  „Kadar” Dariusz Bezpalko;   Malwina Mandzi; Barbara Kociołek -  Koronowo;  Bożena Jaśkowiak -  Bydgoszcz;  Beata Przemek Drapiescy; Hanna, Hubert  Fojutowscy;  Adam Kokosza;   Siłownia Blackgym -  Bydgoszcz;  Rodzina Adamczyk.

 

HK