III Turniej Szachowy Juniorów o Puchar Dyrektora GOK Osielsko.

W sobotę 7 kwietnia w Osielsku odbył się III Turniej Szachowy Juniorów o Puchar Dyrektora GOK.  Tym razem na starcie stanęło 21 młodych szachistów, co stanowi 50% wzrost frekwencji w porównaniu do ubiegłorocznej edycji. Pomimo słonecznej pogody, dzieci postanowiły licznie przybyć na te zawody. Rywalizacja odbywała się na dystansie 7

rund. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze. Każdy z uczestników chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony, przez co emocje towarzyszyły zarówno zawodnikom jak i rodzicom zawodników do samego końca turnieju. Po 4 rundzie nastąpiła kilkuminutowa przerwa na poczęstunek, aby przed decydującymi partiami dzieciom nie zabrakło energii. Podobnie jak w ubiegłym roku, III Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora GOK Osielsko zakończył się zwycięstwem Tomasza Olchowego. Grał on cierpliwie i dokładnie, dlatego nie miał sobie równych i wygrał wszystkie partie. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Michałek. Na trzecim miejscu z 5 punktami zawody zakończył Jacek Wojtycki, który dotarł na turniej z lekkim opóźnieniem, ponieważ rano brał udział w Lidze Zadaniowej z matematyki. Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku dla pierwszej trójki i dla najlepszej dziewczynki, którą była Lavinia Antonioli ufundował pamiątkowe puchary. Na wszystkich uczestników turnieju czekały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Na podkreślenie zasługuje fakt, że 11 młodych szachistów zdobyło podczas tego turnieju kategorię szachową.

Turniej od strony organizacyjnej przygotował i przeprowadził Jacek Górny – instruktor szachowy, który na co dzień prowadzi zajęcia szachowe w placówkach GOK Osielsko.