Letni turniej szachowy w GOK Osielsko

Dwa tygodnie przed rozpoczęciem kalendarzowego lata młodzi szachiści wzięli udział w kolejnym turnieju szachowym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku. Ośmiu śmiałków, którzy się zgłosili do Letniego Turnieju Szachowego Juniorów o puchar GOK Osielsko rywalizowało między sobą w formule każdy z każdym. Czas gry

odmierzały zegary elektroniczne. Obowiązywało tempo 25 minut na partię z dodatkiem 10 sekund po każdym wykonanym posunięciu.Turniej miał dwóch bohaterów. Przed ostatnią rundą prowadził Sebastian Albrecht (UKS MDK nr 5 Bydgoszcz) z kompletem (sześciu) zwycięstw. O wyłonieniu zwycięzcy turnieju miała zadecydować ostatnia runda. Szansę walki o pierwsze miejsce zachował jeszcze Piotr Dyl (PKS Wiatrak Bydgoszcz), który miał 5 punktów przed decydującą partią. Tak się złożyło, że obaj na tym turnieju jeszcze ze sobą nie grali. O ile zdecydowana większość partii kończyła się dużo przed czasem, o tyle bezpośrednia walka o pierwsze miejsce była jedną z najdłuższych w tym turnieju. Po zaciętej potyczce zwyciężył zarówno w tej partii jak i turnieju Piotr Dyl, drugi był Sebastian Albrecht, trzecie miejsce wywalczył Adrian Wabnic (MKS EMDEK Bydgoszcz) tuż przed Adamem Grzelakiem z Niemcza - obaj po 4,5 pkt. Ostatni z wyżej wymienionych wygrał klasyfikację do lat 10. Dwóch szachistów zdobyło kategorie szachowe - Adam Grzelak (czwartą) i Tymoteusz Czajkowski (piątą). Najlepsi uczestnicy odebrali trofea - puchar i dwie statuetki, pierwsza trójka zawodów została odznaczona medalami, dla każdego z grających oprócz dyplomu była przewidziana nagroda rzeczowa. Podsumowując turniej przebiegł w miłej atmosferze ducha fair play. Uczestnicy grali bezkompromisowo - na 28 pojedynków tylko dwa zakończyły się remisem. Zawody sprawnie poprowadził sędzia klasy drugiej, autor tych słów, Jarosław Paprocki. Szczególne słowa uznania należą się dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Osielsku za znalezienie chęci, sił i środków, aby po raz kolejny przyczynić się do popularyzacji "królewskiej gry" wśród dzieci i młodzieży. Szczegółowe wyniki turnieju są dostępne pod adresem: http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_2819/results.html?l=pl&tb=10_