Turniej szachowy

W niedzielę 28.05 odbył się w Bydgoszczy w placówce MDK 1 Turniej Szachowy „Talenty 2017”. Wśród uczestników, podzielonych na dwie grupy wiekowe byli również reprezentanci naszej gminy. Lavinia i Magnus Antonioli, Alex Szukaj i Krzysztof Michałek mogli rywalizować z młodymi szachistami z innych ośrodków szachowych: Żnina,

Torunia, Bydgoszczy, Sierpca, Gniezna, Kwidzyna. Turniej rozgrywany był już po raz 17-sty i zgromadził na starcie 70 juniorów. Każdy z uczestników rozegrał po 7 partii. Na najlepszych czekały dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe.

Szkolenie szachowe prowadzone w placówkach GOK Osielsko przez trenera Pana Jacka Górnego przynosi coraz lepsze efekty. Widać zdecydowany postęp w grze młodych szachistów, czego efektem są kolejne wygrane partie. Najlepiej w turnieju spośród naszych juniorów zaprezentował się Alex, który wygrał 4 partie i w końcowej klasyfikacji zajął 19 miejsce. Po 3 wygrane mieli Lavinia i Magnus, a dwie za to w grupie juniorów starszych zanotował Krzysztof.

Młodzi szachiści uśmiechnięci i zadowoleni ze swojej postawy z wielką niecierpliwością czekają na kolejny turniej szachowy.